O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

4 września 2019

Jeśli szukasz paneli drewnianych, koniecznie wejdź na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym podłożu – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać również o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj paneli z opakowania – najlepiej zrobisz, czekając czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nagromadzonej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później możesz mieć trudności z ich zwrotem. Pamiętaj o temperaturze podłoża, która musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pokoju. Należy zatem zapewnić im dylatacje o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

You May Also Like