Drewniane podłogi

13 stycznia 2019

Drewnianą podłogę kupisz na www.balticwood.pl

Ekologiczne i eleganckie podłogi drewniane z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Podłoga jest istotną częścią indywidualnej, domowej atmosfery. Dlatego jej wyborowi należy poświęcić odpowiednią ilość uwagi. Kolor oraz kompozycja zastosowanych na podłodze materiałów oddziałuje na elegancji wygląd wnętrza. Podłogi drewniane są wciąż niezaprzeczalnie liderem w tej kwestii.

Zalety podłóg drewnianych

Duża wytrzymałość i uniwersalność wykorzystania sprawia, że podłogi drewniane cieszą się dużym powodzeniem od wielu lat. Są odporne na odkształcenia, a także uszkodzenia mechaniczne. Ponadto podłogi drewniane świetnie izolują termicznie. Inną ważną cechą dla użytkowników jest fakt, że podłogę drewnianą można montować na dwa sposoby – jako podłogę klejoną do podłoża i pływającą.

Rodzaje podłóg drewnianych

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, tj. parkiet, mozaika, można wybrać np. panele drewniane. Lite drewno jest ciepłe i ładnie się starzeje. Nie uczula. Dokonując wyboru drewna na drewnianą podłogę, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim gatunek drzewa. Trwalsza jest podłoga drewniana dębowa niż sosnowa. Grab i jesion to twarde, odporne na uszkodzenia gatunki, co jest ważne w pomieszczeniach otwartych.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

You May Also Like