Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

21 stycznia 2023

Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zlecisz utylizację mebli Kraków.

Większość z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których z rozmaitych powodów nie chcemy się pozbyć. Najczęściej przenosimy je do piwnicy, na strych bądź do komórki lokatorskiej, żeby nie zajmowały powierzchni mieszkaniu. Problem jednakże w tym, że po pewnym czasie także te schowki stają się na tyle ciasne, że normalne korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to skłania wielu z nas do przeprowadzenia gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, by uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie często organizujemy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Trzeba więc wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez trudu przeprowadzić wywóz starych mebli z domu, strychu oraz piwnicy.

Wywóz mebli – co z nimi zrobić?

Odpady takie jak części ram okien, sprzęt AGD i RTV, popsute meble czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, możemy skorzystać z trzech rozwiązań. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego auta. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni znaleźć miejsce na przechowanie odpadów sporych rozmiarów. Najlepsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zadba ona również o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko oferują też fachową asystę przy opróżnianiu komórki, strychu lub całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne pozyskanie materiału

Stare meble, jeśli zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą zostać porzucone na wysypisku lub być spalone. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe i posortowaniu komponentów wedle tworzywa, z jakiego zostały wytworzone, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części się je wytwarza, sprowadza się zazwyczaj do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do wyrobu kolejnych garderób, stołów albo regałów.

MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

You May Also Like