Zatrudnij firmę do wycinki – pielęgnacja drzew i krzewów

9 października 2018

Parki na osiedlach mieszkaniowych potrzebują wyjątkowej dbałości – drzewka trzeba regularnie przycinać, a te, które niszczą nawierzchnię dróg, usuwać. Kiedy konieczne jest frezowanie pni i kogo najlepiej wynająć do takiej pracy? Jakiej pielęgnacji wymagają drzewa w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – kiedy zdecydować się na pomoc ekipy?

Rozdrabnianie gałęzi, cięcia standardowe, montaż wiązań elastycznych – wszystkie te zabiegi pomagają przywrócić terenom zielonym wspaniały wygląd i zarazem chronić spacerowiczów przed spadającymi gałęziami. Częste przycinanie drzew w okresie ich wzrostu zapewnia wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo rodzi więcej owoców. O starsze nasadzenia także trzeba się troszczyć – martwe konary należy cyklicznie usuwać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest niezbędna w przypadku, gdy korony drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc profesjonalnej firmy jest potrzebna również po wichurach, kiedy uszkodzone drzewa zagrażają bezpieczeństwu na drodze.

Pielęgnacja drzew – jak usunąć pozostałości po korzeniach

Polskie prawo ewoluuje. Procedury z biegiem lat zostały uproszczone, jednak sama pielęgnacja ogrodów wiąże się z ciężką pracą. Bardzo często wycinka drzew wymaga użycia ciężkiego sprzętu, ale jest on konieczny również w celu wyrównania powierzchni. Wtedy warto zwrócić się do firmy zewnętrznej, która zajmuje się pielęgnacją drzew. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycince. Specjalne ostrza rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można później wykorzystać na przykład jako produkt na opał.

You May Also Like