Urządzenia do zwiedzania dla muzeów i wystaw

31 lipca 2018

Jeśli skorzystamy z audio zwiedzania, wycieczka po muzeum może zyskać całkowicie nowy wymiar. Warto więc zapoznać się z informacją, czym są audiowycieczki, i przekonać się, co zagwarantuje zwiedzającym użycie audioprzewodnika.

Audio guide – czy warto zwiedzać z nim muzeum?

Audioprzewodnik dla muzeów to proste w użyciu mobilne urządzenie do zwiedzania, dzięki któremu osoba odwiedzająca wystawę uzyskuje na bieżąco mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Z pomocą nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszelkie urządzenia do audiowycieczek łączy nieskomplikowany sposób obsługi i wysoka funkcjonalność. Z pewnością dla dużej liczby osób odwiedzających muzea oglądanie wystawy we własnym tempie przy jednoczesnym słuchaniu narracji o oglądanych zbiorach, będzie ciekawsze niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zintensyfikować wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb konkretnego muzeum, jak również samego odbiorcy. Zatem bez względu na to, czy do muzeum trafia duża grupa młodzieży, rodzina z dziećmi czy wycieczka seniorów – właściwe dobranie treści audioguide’a do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w muzeum niezapomnianym przeżyciem.

Urządzenia dla audio przewodników – jakie wybrać?

W sprzedaży dostępne są najróżniejsze audio przewodniki turystyczne, dlatego dobór najlepszego urządzenia do zwiedzania może okazać się dla niektórych dyrektorów muzeów problematyczny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor, który oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość ułożenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Istotna jest również dostępność treści w językach obcych. Na przykład, rodzimej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia zwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w kilku językach.

You May Also Like