Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

3 lipca 2019

Część śmieci nie powinna znaleźć się w zwykłym pojemniku na odpady. Powody tych ograniczeń są różne – niekiedy śmieci są po prostu zbyt duże, innym razem zabraniają tego funkcjonujące w naszym kraju przepisy. Jak poradzić sobie z tymi problematycznymi odpadami? Możemy odwieźć je do pobliskiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. We wszystkich gminach powinien działać jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miastach możemy niekiedy wybrać jeden z wielu punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla osób, które posiadają dużą ilość wolnego czasu i swój samochód dużą ilością wolnego czasu i swoim autem. Pozostali najlepiej uczynią, wybierając wypożyczenie kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów oraz remonty – kiedy wypożyczyć kontener na odpady?

Nietypowe odpady wytwarzane są w trakcie przeróżnego typu prac. Głównie są to przebudowa domu i – chodzi zwłaszcza o pokaźne ilości gruzu, ale też opakowań po artykułach budowlanych. Wypożyczenie kontenera okaże się także idealnym rozwiązaniem, jeśli zamierzamy opróżnić strych – wówczas zmieścimy w nim wszelkie nieprzydatne od wielu lat niemodne meble, sprzęty oraz zepsute urządzenia. Roboty budowlane czy porządkowanie strychów staną się jeszcze mniej uciążliwe, jeśli z okna pomieszczania do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, dzięki któremu bezpiecznie przeniesiemy odpady bez potrzeby częstego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu powierzyć sprzątanie strychów i piwnic lub kontenerowy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz różnorodnych odpadów, ale także sprzątanie strychów, to usługi świadczone między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o ustalonej objętości, który ten w okresie wskazanym w umowie może zapełnić odpadami remontowymi lub starymi meblami. Pojemnik jest potem odbierany z posesji, a nagromadzone śmieci przekazywane są do miejsca, w którym będą zutylizowane zgodnie z aktualnymi przepisami.

You May Also Like