Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

6 września 2019

Kupno samochodu to istotny wydatek – dla wielu z nas wiąże się więc z podjęciem odpowiedzialnych decyzji. Wyjątkowo dużym ryzykiem jest kupno auta używanego – etyczność ich sprzedawców niestety często pozostawia wiele do życzenia, a samochód opisywany jako bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, posiada „bogatą” historię i mnóstwo defektów. Niestety nie każdy z nas jest w stanie odkryć potencjalne wady przed realizacją transakcji. Sprawdzanie samochodu przed kupnem warto więc zlecić profesjonalistom.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – ujawnianie wad i usterek

Sprawdzenie aut używanych jest niezbędne, aby przekonać się, iż faktyczny stan techniczny pojazdu jest taki, jak deklaruje jego aktualny właściciel. Dobrze będzie, jeśli auto obejrzy doświadczony, godny zaufania mechanik, niezwiązany w żaden sposób ze sprzedawcą. W szczególności ważne okazuje się to w przypadku kupna pojazdu od pośrednika czy też z komisu. Czasem firmy, żeby podnieść wyniki sprzedaży, mają tendencję do przemilczenia informacji o różnorodnych uszkodzeniach i usterkach, które mogłyby przyczyniać się do obniżenia ceny. Sprawdzenie auta przed zakupem gwarantuje uniknięcie takich pomyłek i – tym samym – ryzykownych wydatków.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem – sprawdź VIN

Jednakowo znacząca – a niekiedy nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Idzie tu w szczególności o dane o potencjalnych stłuczkachz jego udziałem, przejechanych kilometrach i wpisach w rejestrach samochodów kradzionych. Sprawdzenie auta pod tym kątem umożliwia tzw. numer VIN (Vehicle Identification Number) i specjalistyczne wyszukiwarki. Przeszukiwanie ich jest płatne, ale zakłady oferujące inspekcję pojazdów gwarantują również dostęp do tej usługi – tym samym nie kupimy samochodu pochodzącego z kradzieży i unikniemy wielu innych problemów.

You May Also Like