Sianie, nawadnianie, koszenie, czyli zakładanie i utrzymanie trawników

23 grudnia 2018

Schludny trawnik prezentuje się estetycznie i upiększa posesję. Na szczęście można skorzystać z oferty przedsiębiorstw, które gruntownie zajmują się dbaniem o trawniki. Jakie podmioty korzystają z ich pomocy i jakie usługi świadczą?

Zakładanie i utrzymanie trawników – mietlica psia i wierzchlina zwyczajna

Przedsiębiorstwa zajmujące się zakładaniem trawników zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. różne instytucje, zarządy dróg i zieleni, zespoły zamków czy gminy, które muszą zatroszczyć się o wielkie areały przestrzeni. Do obsiania trawnika używa się wiele rodzajów roślin, do których zaliczamy kostrzewę trzcinową, Lolium perenne czy Poa pratensis. Dużą popularnością cieszy się także trawa w rolkach, która zapewnia prawie natychmiastowe rezultaty. Co wybrać – trawniki siane czy z rolki? Wybór powinien zależeć od wielkości przestrzeni, oczekiwanych efektów oraz rodzaju terenu. Trawa rozkładana świetnie spisuje się nawet w przypadku pochyłej powierzchni.

Zakładanie i utrzymanie trawników – nowoczesne urządzenia

Podmioty zajmujące się utrzymaniem trawników wykorzystują specjalistyczne narzędzia, które pomagają przeprowadzić wszystkie prace. Zaliczamy do nich m. in. agregaty, ładowarki, kosiarki samojezdne oraz wiele innych funkcjonalnych maszyn. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników realizowane są zdecydowanie sprawniej. Bardzo ważne jest również nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się z wykorzystaniem automatycznych urządzeń. Firmy zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stracił estetyczny wygląd wskutek przyczyn zewnętrznych, takich jak śnieg lub urazy mechaniczne. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczamy można zwalczanie chorób, dosiewanie czy napowietrzanie, trawnik znowu prezentuje się pięknie.

You May Also Like