Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

25 kwietnia 2022

Dowiedz się więcej o przekąskach cateringowych.

Przygotowanie nawet sporego przyjęcia nie jest problematyczne, jeśli posiadamy mnóstwo wolnego czasu na zamawianie potrzebnych produktów i napojów, a także późniejsze własnoręczne przyrządzanie z nich apetycznych przysmaków dla zaproszonych uczestników uroczystości. Co prawda nie wszyscy mają taką swobodę, ale nie znaczy to od razu, że należy porzucić pomysł uczczenia istotnego jubileuszu. W takim przypadku warto poszukać oferty tzw.cateringu kanapkowego.

Finger food catering – wygodne zakąski na “jeden kęs”

Catering kanapkowy, nazywany również finger food cateringiem, to oferta kierowana w głównej mierze do firm, lecz korzystają z niej regularnie również osoby prywatne i różne instytucje szykujące szykowne bankiety. Polega ona na zaopatrzenie bankietu w dania z gatunku finger food, a więc nieduże przekąski, które można skonsumować bez zasiadania przy stoliku i nie korzystając ze widelca. Klasyczny finger food nie wymaga też użycia talerzyka – to zakąska na “jeden gryz”. Finger food to najczęściej koreczki, tartoletki warzywne i owocowe czy też kanapki. Ten rodzaj cateringu wyśmienicie zdaje egzamin na eventach, gdzie organizatorom zależy na zapoznaniu się wszystkich osób. Umożliwia on prowadzenie luźnych rozmów, przy czym nie sprowadza interakcji wyłącznie do osób usadzonych przy konkretnym stoliku.

Plusy cateringu finger food?

Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi docenią plusy, jakie niesie zlecenie przyszykowania cateringu z przekąskami podmiotowi zewnętrznemu. Przede wszystkim w ten sposób rozwiązuje się kwestia związany z rozstawieniem stolików oraz stresu z planowaniem usadzenia gości uroczystości. Dania oraz gorące i schłodzone napoje leżą na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy chce. Jest to niezwykle praktyczne zwłaszcza w małych wnętrzach, w których wykorzystanie optymalnej liczby stolików byłoby problematyczne. Finger food catering momentalnie powoduje także, iż impreza ma mniej poważny, przyjemniejszy klimat. Warto podkreślić, iż menu z drobnych przekąsek jest z reguły tańsze niż wytworne kolacje, a przy tym zapewnia większą swobodę dobrania ich do preferencji żywieniowych uczestników uroczystości. Co najistotniejsze, catering kanapkowy nie potrzebuje dostępu do kuchni, a to nieraz bywało największą przeszkodą przy organizacji imprez firmowych.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

You May Also Like