Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

20 kwietnia 2022

Druk 3D na zamówienie - ta niezwykła oferta Cię usatysfakcjonuje.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest skierowana głównie do projektantów CAD, konstruktorów, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, a także przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma bądź osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wydrukowany przy pomocy technologii DMLS, SLS,SLA, FDM, i PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno informacje opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D metodą SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich elementów, gładkiej powierzchni, wyrazistych konturów oraz detali.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia druku 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego gwarantuje trwałość chemiczną i mechaniczną oraz dokładność kształtu.

FDM – druk 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, a także możliwość wykorzystywania materiałów w obszernej gamie barw. W toku druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

You May Also Like