Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

16 września 2021

Odwiedź https://bit.ly/3j09Kbs, żeby zdobyć informacje, jak rozwiązać problem z stronami zawirusowanymi.

WordPress stał się w ostatnich latach tak wziętym CMS-em, iż liczbę witryn i sklepówinternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się obecnie na miliony. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W razie zainfekowania strony wirusem, niezbędne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowane strony na WordPress?

Teksty na stronieinternetowej zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Witryna rozsyła wiadomości-śmieci? Na witrynie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest zablokowane? To tylko parę z popularnych objawów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich sytuacjach niezbędne jest natychmiastowa reakcja, aby usunąć źródło infekcji, a następnie przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach hakerskich powinno się powierzyć specjalistom od tego rodzaju działań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa zwykle wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanych stron na WordPress?

Eksperci podejmujący się usuwania infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Badają kod zastosowanych na stronie motywów i wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zredukują zagrożenie dalszych ataków. Jeśli trwająca dłuższy okres czasu infekcja przyczyniła się do włączenia strony do listy wykluczeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują również konieczne działania w celu skreślenia jej z takich katalogów. Likwidacja wszelkich następstw zawirusowania nie jest gwarancją, że analogiczna sytuacja nie przydarzy się za jakiś czas, toteż ważne jest cykliczne aktualizowanie WordPressa i stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

You May Also Like