Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

17 grudnia 2019

Sprzątanie piwnicy bądź strychu, budowa czy też przebudowa domu, prace w ogrodzie, odnowienie mieszkania – co łączy te, z pozoru zupełnie niepowiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania wytwarzane są duże ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, jeśli nie możemy przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najrozsądniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa zapewnia klientowi kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz śmieci?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zapewnić przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest także niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. W sezonie zimowym to także najlepszy sposób na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, parkingów, dróg wewnętrznych czy boisk.

You May Also Like