Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

25 kwietnia 2022

Przyjęcia komunijne Kraków - tutaj poznasz aktualną ofertę.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie ważnym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to dziwić, gdyż to zwykle pierwsza faktycznie duża impreza rodzinna, na której dziecko czuje, że wszystko skoncentrowane jest wyłącznie na nim. Z tej przyczyny rodzice starają się, by ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Wynająć salę komunijną czy wyprawić przyjęcie w domu?

Jeszcze przed fazą rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy przyjmą krewnych we własnym mieszkaniu czy nieodzowne będzie zamówienie lokalu. Goszczenie zaproszonych w domu jest najczęściej możliwe wówczas, jeśli urządzamy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, ale to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji pierwszej komunii przeobraziły się w ostatnich dekadach w duże eventy rodzinne, w których bierze udział nawet do kilkudziesięciu gości, z tej przyczyny często urządzane są w restauracjach lub salach weselnych. Jeżeli chcemy zabukować pojemny lokal, powinno się zacząć poszukiwania sali, natychmiast jak zostanie wyznaczony dzień sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może stać się również znalezienie wolnego dostawcy cateringu, więc polecamy wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu menu na komunię. Istotne jest również to, żeby sala na komunię zlokalizowana była tak, żeby transport wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był szybki oraz komfortowy.

Organizacja komunii – o czym jeszcze pamiętać?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszą zabawę gości. Tradycją stały się także aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna powinna zatem oferować malownicze, zadbane wnętrza. Innym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża liczba, polecamy rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na przyjęcie komunijne przywiozą podarki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zostawiają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jakkolwiek nie będzie w negatywnie odbierane, jeżeli zaznaczymy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na niektóre rodzaje podarunków, przykładowo zabawki-pistolety lub wartościową biżuterię.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

You May Also Like