Jak podejść do organizacji chrzcin?

23 stycznia 2023

Chrzciny Kraków - zobacz aktualną ofertę.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzony potomek, zatem starają się, by wszystko w ten dzień było idealne. Przygotowanie chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, zwłaszcza jeśli na chrzcie ma pojawić się liczna grupa krewnych oraz znajomych. Tutaj przeczytasz garść porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Planowanie chrzcin – o czym powinno się pamiętać?

Wiele lat temu sakrament chrzcin odbywał się od razu po urodzeniu malucha, niekiedy nawet w dniu połogu, z przyczyny znacznej śmiertelności noworodków. Z czasem chrzciny przekształciły się w ważne wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, więc są urządzane na ogół kilka miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na spokojne rozważenie istotnych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór matki i ojca chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie mieć miejsce obrzęd. Umawiając z parafią dzień chrztu trzeba uwzględnić to, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, jak również przygotowanie dla nich poczęstunku i noclegu, gdy będą przybywać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach rekomendujemy dodać prośbę o konfirmację przez gości swojego przyjazdu, co jest wymagane do obliczenia ile osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie bójmy się również podać do wiadomości, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Rodzina zwykle skupia się na zabawkach, jednak rodzicom więcej radości przyniosą użyteczne prezenty, jak przykładowo fotelik do auta, ubranka albo kocyki dla dziecka.

Jak wybrać lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny organizowano najczęściej w domu rodziny dziecka, więc nie każdy uczestnik obrzędu w świątyni był gościem odświętnej biesiady. Teraz normą jest już wspólny obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców. Sprawdzając oferty lokali, gdzie można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko wynajmują cudownie udekorowane pomieszczenia, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje kartę dań harmonizującą z charakterem wydarzenia oraz który zagwarantuje kompetentną obsługę biesiadników. Jeśli ceremonia wyznaczona jest na okres letni, radzimy wybrać lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina bądź fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą bawić się na dworze. kluczowy jest także taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby dojazd z kościoła do miejsca obiadu był komfortowy, tak samo jak późniejszy powrót gości do domu albo wynajętego hotelu.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

You May Also Like