Jak naprawić nieszczelne okna?

11 listopada 2019

Uszczelnianie okien - więcej o tej usłudze odnajdziesz w tym miejscu

Na samopoczucie lokatorów ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

You May Also Like