Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

22 grudnia 2019

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem warstwę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym wpływem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na fakt, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do składowania znacznych ilości gotowych środków. Wspomniane wyżej właściwości sprawiają, iż zbiorniki stalowe są również świetnym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki stalowe dla sektorze spożywczym

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często wykorzystywane w przeróżnych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W browarach, piekarniach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego materiału. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się zainteresowaniem branży spożywczej w głównej mierze dlatego, że na tego typu pojemnikach nie zbiera się nalot, który sprzyja skażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami bądź mikroorganizmami.

You May Also Like