Czy warto korzystać z usług biura rachunkowego?

5 lutego 2019

Prowadzenie własnej firmy to odpowiedzialne przedsięwzięcie wymagające uwzględnienia mnóstwa czynników. Zignorowanie któregokolwiek z nich może zakończyć się poważnymi problemami. Wśród tych bardzo istotnych wymienić powinno się księgowość, zatem wiele przedsiębiorstw stawia na utworzenie własnego wydziału do spraw księgowości. Jakkolwiek zdecydowanie lepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, którego znalezienie dzisiaj nie stanowi żadnej trudności.

Jakiego typu usługi oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące obecnie na terenie naszego kraju dysponują naprawdę rozległą oferta. Chętnie podejmują się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe mają w swojej ofercie również obsługę kadrową i płacową. Mogą reprezentować przedsiębiorstwo przed GUS, fiskusem oraz ZUS. Wykonują rozmaite sprawozdania budżetowe i prowadzą konsultacje księgowe. W ich ofertę wchodzi również rejestracja spółek i ich zamykanie. Dużo biur rachunkowych rozszerza jeszcze bardziej oferowane usługi, na przykład poprzez opracowywanie wniosków do PFRON o dofinansowanie w przypadku przedsiębiorstw, które zatrudniają niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego warto powierzyć prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Zakładanie w firmie działu księgowości nie jest rozwiązaniem najlepszym. O wiele lepiej jest zdecydować się na powierzenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie z zewnątrz, a więc właśnie do biur rachunkowych. Jest to szczególnie polecane w przypadku małych fundacji, stowarzyszeń i firm, ponieważ jest to zdecydowanie bardziej opłacalne wyjście, a jednocześnie wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na firmę z zewnątrz. Obecnie odszukanie rzetelnego biura rachunkowego oferującego usługi na najwyższym poziomie nie jest trudne.

Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]

You May Also Like