Co trzeba wiedzieć o szkoleniu z ochrony danych osobowych?

16 sierpnia 2018

Podstawowym prawnym aktem w Polsce, jaki dotykał sprawy danych osobowych była Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, która zaczęła obowiązywać w 1997. Także obecnie określa ona ów termin oraz omawia, jak powinniśmy ich używać. Według aktu dane osobowe to wszystkie informacje, które pozwalają na rozpoznanie danego człowieka bez skomplikowanych wysiłków. Do danych osobowych zaliczyć można zatem miejsce zamieszkania, nazwisko i imiona czy numer PESEL, lecz również tak zwane dane wrażliwe – między innymi informacje o możliwych sprawach sądowych, stanie zdrowia oraz religii. O ich bezpieczeństwo należy zatroszczyć się zwłaszcza dlatego, iż dzięki globalnej sieci ich zdobycie oraz wykorzystanie okazuje się naprawdę łatwe.

Warsztaty z ochrony danych osobowych dla przedsiębiorstw

Dane osobowe posiadają wszelkiego typu firmy. Jedne obracają tylko danymi swoich współpracowników, pozostałe natomiast uzyskują dostęp również do danych klientów. We wszystkich sytuacjach specjaliści, którzy się z nimi stykają muszą ukończyć specjalne szkolenie z ochrony danych osobowych, dzięki któremu nauczą się, jak zagwarantować im bezpieczeństwo. Jest to naprawdę istotne, ponieważ po stwierdzeniu zaniedbań GIODO może zasądzić poważne sankcje – nie tylko finansowe, lecz w najcięższych przypadkach również więzienia.

Kurs z ochrony danych osobowych – zasady

Szkolenie z ochrony danych osobowych jest skierowane do wszystkich pracowników administrujących takimi informacjami – będą to na przykład specjaliści z do spraw rekrutacji, kadr lub archiwów. W jego cenę zaliczają się również broszury pomocnicze, przez które kursanci szybciej przyswoją wiadomości. Po ukończeniu kursu, w czasie którego dowiedzą się, jak zagwarantować bezpieczeństwo informacji, uczestnicy dostają odpowiednie certyfikaty. Kursy z ochrony danych osobowych nie pochłaniają wiele czasu – zwykle zamykane są tego samego dnia.

You May Also Like