Chcesz zorganizować Wigilię w firmie? Zamów catering świąteczny

24 stycznia 2023

Ostatnie dni roku to czas, który spędza się najczęściej w familijnym gronie, ale obiady świąteczne odbywają się także w firmach. Nieraz załoga firmy przygotowuje je sama, osobiście przyrządzając bożonarodzeniowe smakołyki, jednak w większych zakładach pracy ten model działania nie zawsze jest efektywny. By zatem pomóc sobie przy organizacji firmowych obiadów wigilijnych, zarówno tych w niewielkim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Standardowe świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Naturalnie na wigilijnym stole muszą zostać podane polskie świąteczne potrawy. To przede wszystkim dania rybne, np. chrupiący filet z karpia lub łososia, jak również zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa rybna. Nie powinno brakować też krokietów z grzybami i kapustą, które najczęściej spożywane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, przykładowo bez sałatki warzywnej albo śledzia w śmietanie. Wypada również zatroszczyć się o pyszny akcent na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy kutię z miodem, lekki sernik lub makowiec.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Za organizację wigilijnego spotkania w firmie należy wziąć się z pewnym wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć termin spotkania oraz dopasować go do planów urlopów pracowników. Umożliwia to precyzyjne obliczenie potencjalnej liczby uczestników uroczystości, a tym samym ułatwi zamówienie trafną liczbę porcji. Dobrze jest porozmawiać z załogą o menu i wespół dobrać te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest także to, żeby ustalić czy ktokolwiek z pracowników cierpi na alergię, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, albo są w ekipie firmy wegetarianie. Dla takich osób należy zamówić potrawy zgodne z dietą. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, jakkolwiek nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

You May Also Like