Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

8 stycznia 2020

Usługi detektywów cieszą się popularnością. Postanawiamy o ich wynajęciu nie tylko w przypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się pomocne również dla pracodawców – umożliwiają np. zweryfikowanie czy zatrudniony będący na L-4 rzeczywiście nie jest w stanie pracować albo czy informacje zawarte przez niego w podaniu o pracę są prawdziwe. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie umiejętności powinien mieć detektyw i w rozstrzygnięciu których problemów może nam pomóc.

Detektyw – wymagania

Nie wszyscy mogą pracować jako prywatny detektyw. Aby legalnie wykonywać ten zawód, należy posiadać odpowiednią licencję, którą otrzymuje się po zdaniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, iż osoby podchodzące do testu muszą również spełnić wcześniej wskazane wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie świadectwa o nieposzlakowanej opinii wydanego przez komendanta powiatowego lub miejskiego Policji, obywatelstwa jednego z krajów wchodzących w skład UE oraz minimum średniego wykształcenia. Wymogiem jest też niekaralność, a w przypadku byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, osoby starające się o licencję detektywa muszą ukończyć 21 lat.

W jakich przypadkach poprosić o pomoc detektywa?

Największa część zadań, realizowanych przez detektywów dotyczy różnego rodzaju spraw rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zwrócić się między innymi kiedy podejrzewamy, iż nasz towarzysz życia jest niewierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic dziecka właściwie sprawuje nad nim opiekę. Prywatny detektyw pomoże nam także określić faktyczną wysokość zarobków byłego małżonka, co jest bardzo przydatne podczas spraw o ustalenie wysokości alimentów.

You May Also Like