Busy do Belgii – wygodny transport po Europie

23 lutego 2019

Belgia od kilkunastu lat plasuje się na wysokich miejscach na listach krajów najczęściej odwiedzanych przez Polaków. Podróżują oni tam zarówno w celach zarobkowych, jak i wyłącznie krajoznawczych. Miasta takie jak Bruksela, Antwerpia, Brugia czy Gandawa kuszą do ich poznania i dla wielu z nas stają się destynacją urlopowych wyjazdów. Polskie i belgijskie miasta są ze sobą dość dobrze skomunikowane. Turyści mogą przebierać między wieloma środkami transportu. Który z nich jest najlepszy – samoloty, busy do Belgii czy autokary?

Jak dotrzeć do Belgii?

Dla wyjeżdżających, dla których najważniejszy jest jak najkrótszy czas podróży, naturalnym wyborem będzie samolot. Połączenie bez przesiadek do Brukseli mają w swojej ofercie dwa polskie porty – Modlin i Okęcie. Decydując się na to rozwiązanie, musimy niestety przygotować się na koszty sięgające nawet tysiąca złotych, jak również na konieczność zorganizowania przejazdu z Brukseli do miejsca docelowego. Nieco więcej kierunków podróży obsługują linie autokarowe, jednak i w ich przypadku nie można liczyć na to, iż zawsze dowiozą nas bezpośrednio do mniejszych miejscowości.

Komfortowe busy do Belgii

Jak poradzić sobie z tymi przeszkodami? Planując podróż, warto postawić na busy do Belgii. Firmy transportowe mają w swojej ofercie przewozy w formule door-to-door. Znaczy to, że kierowca odbierze podróżnego z dowolnego miejsca pokrywającego się z trasą busa (albo w jej pobliżu), a już w Belgii odwiezie go bezpośrednio pod wskazany adres (np. do motelu). Busy podróżujące na europejskich trasach są zazwyczaj bardzo dobrze wyposażone, gwarantując podróżnym całkowitą wygodę. Mają oni swojej dyspozycji mają między innymi komfortowe siedzenia, klimatyzację i dostęp do internetu.

You May Also Like