Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

18 lipca 2022

Zdobądź więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice, skieruj się tu.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj powodem sporych problemów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, a ich szefowie często nie umieją rzetelnie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – należy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom od finansów, otrzymamy gwarancję, iż ewentualne kontrole fiskusa nie skończą się nałożeniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy także wspomnieć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już potrzeby regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym korzystając z e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się sugerować się jedynie cennikiem porad – podejrzanie niskie koszty usług na ogół zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści posiadają właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

You May Also Like