Programy logistyczne – zmniejsz koszty i podnieś wydajność magazynu

11 kwietnia 2019

Współczesny magazyn powinien być prowadzony w sposób przemyślany i sprawny. Kierowanie procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie znacząco upraszczają magazynowe systemy informatyczne. W jaki sposób technologia może pomóc przedsiębiorstwu?

Oprogramowanie WMS – wybierz optymalny system

Programy magazynowe produkowane przez firmę DataConsult w nowoczesny sposób wspomagają współczesne przedsiębiorstwa i pomagają im płynnie administrować przepływem towarów przez magazyn. Na szczególną uwagę zasługują programy logistyczne takie jak program Magazynier, Expert WMS oraz Expert WMS Centrum Logistyczne i Smart. System Expert WMS aktywnie wspiera procesy logistyczne i magazynowe – od chwili przyjęcia i lokalizacji produktu, aż do wydania go klientowi. Oprogramowanie magazynowe pozwala na administrowanie towarem kierując się datami ważności oraz pod względem numeru partii. Za pomocą systemów klasy WMS możliwe jest lokalizowanie towaru, inwentaryzacja i konfekcjonowanie produktów, jak również obsługa kodów kreskowych – zarówno obcych, jak i własnych. Natomiast innowacyjny program magazynowy ExpertAR automatyzuje i optymalizuje procesy poprzez wykorzystanie technologii okularów rozszerzonej rzeczywistości.

Kiedy warto zainwestować w oprogramowanie magazynowe?

Oprogramowanie magazynowe może znacznie obniżyć koszty zarządzania przepływem towarów, jak również podnieść wydajność magazynu. Opracowany przez firmę DataConsult program Magazynier, dedykowany dla rozwiązania Comarch ERP XL, pozwala maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową i został stworzony dla przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych. Oprogramowanie WMS może być też używane w trudnych warunkach. Program WMS Expert Line RFID jest przeznaczony do używania w halach o dużym współczynniku zakłóceń elektromagnetycznych. Tego typu program do magazynowania pozwala na drukowanie etykiet RFID.

You May Also Like