Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

12 kwietnia 2019

Szukasz więcej informacji o wyprawach górskich? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na http://tinyurl.com/y5h494ll

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, wspaniałe widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nic więc dziwnego, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności szlaków sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte problemy mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób aranżujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Ogromną popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like