Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

27 stycznia 2023

Szukasz szczegółowych informacji o pełnej ofercie trekkingu? Świetnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wycieczki w góry mogą mieć wiele form. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie ogromny nakład pracy zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – stopnie trudności

Stopień trudności jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci wyróżniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do silnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i minimum minimalnej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla uczestników ze znakomitą kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również niebojących się mało komfortowych warunków obozowania w toku wielodniowej wyprawy.

Trekkingi – Karpaty i Andy

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju amatorzy tego rodzaju rozrywki najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś idzie o inne pasma Europy, ogromnym uznaniem szczycą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, jak również Karpaty Wschodnie. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like