Trekkingi – nie tylko dla alpinistów

20 sierpnia 2018

Poszukujesz jedynej w swoim rodzaju oferty trekkingów? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po najwyższych szczytach kojarzymy zwłaszcza z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są najczęściej tego typu umiejętności – w wielu górach poprowadzono bowiem trasy, z jakimi upora się każdy turysta – jeżeli rzecz jasna posiada właściwe akcesoria, czyli kijki zapewniające stabilność na stromych szlakach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach niezbędna będzie też pomoc dobrego instruktora, bo ten powie, jak używać opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W których miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w bardzo technicznym terenie, co sprawia, iż niezbędne stają się sprzęty ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, ponieważ gwarantują stabilizację nawet na oblodzonych szlakach – a na wielu szczytach uświadczyć je możemy również w czasie upałów. Na wysokich podejściach przydatny będzie też czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne są właściwe kwalifikacje – dlatego nieobyci turyści na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, który powie im, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Trekkingi na Starym Kontynencie oraz na świecie

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie najbardziej ciekawych szczytów na świecie, a te zwykle okazują się niedostępne dla większości turystów. Najczęściej organizowane są w wysokich górach – polscy górołazy chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem w świecie fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. w okolicach Annapurny i K2.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like