Rafting na Dunajcu – bardziej emocjonujący niż kajaki

18 października 2019

Relaks na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania znana w naszym kraju od ponad stu lat i w dalszym ciągu znajduje kolejnych zwolenników. W ostatnich latach doczekał się jednak poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on znacznie większe emocje niż spływ, a przy tym pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać widoki nieosiągalne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Turyści decydujący się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dopasowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie oczywiście umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zyskana na przykład w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Żeby sprawnie poradzić sobie z wartkim nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, także nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting Dunajcem – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują przepiękne widoki. Spływ Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą wszak do najbardziej ciekawych krajobrazowo rejonów Polski, a nawet całej Europy. Rafting po Dunajcu to też znakomita alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ szlak obfitujący w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.

You May Also Like