Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

31 lipca 2019

Uzyskaj więcej informacji o trekkingi Himalaje

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stały się polem zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Trudności powoduje także sama organizacja wyjazdu – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkowym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Manaslu lub Shishapangmy

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, że te masywy są poza ich zasięgiem, bo nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Manaslu, Shishapangma czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like