Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

25 września 2019

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Kilimandżaro wyprawa, znajdziesz na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja wielu podróżników, którzy lubią ekstremalne eskapady. Silnych przeżyć niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów wabią głównie sposobność ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, malownicze krajobrazy, jak również zanikające już lodowce. Masyw tworzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza należytą preparację – z uwagi na ogromną wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi znaczne wyzwanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą charakteryzować się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym trzeba pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się też zrobić zapas leków przeciw malarii. Przed atakiem choroby uchroni także należyta profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających insekty, a także zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like