Wzmacniacz szerokopasmowy – siła sygnału

1 grudnia 2021

Jeśli potrzebujesz wzmacniacza szerokopasmowego, koniecznie odwiedź tę stronę.

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjne urządzenie wykorzystywane przez operatorów telewizji kablowych. Zostało ono stworzone w celu wzmacniania i ustabilizowania mocy sygnałów biegnących do poszczególnych odbiorców. Gdzie znajduje się wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – innowacyjne urządzenie

Wzmacniacze szerokopasmowe funkcjonują z reguły w paśmie 50 Hz – 1 GHz. Świetnie filtrują wszelkie nieprawidłowości emitowane na przykład przez internet LTE i pozwalają na odtwarzanie treści multimedialnych. Zazwyczaj umieszczone są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Urządzenia tego typu zasilane są lokalnie lub zdalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Uzyskiwany sygnał jest znakomity, a obsługa sprzętu prosta. Urządzenia te cechują się wysokim poziomem wyjściowym – w granicach 123dBuV. Poziom może być zróżnicowany, uzależnione jest to bowiem od stosowanego urządzenia.

Wzmacniacz szerokopasmowy – powszechnie stosowany

Obsługa wzmacniacza szerokopasmowego nie sprawia problemów. Wykorzystuje się w tym celu elementy regulowane lub wkładki JXP. Wzmacniacze mają też specjalistyczną ochronę przed wzrostem napięcia, dzięki czemu są wyjątkowo praktyczne. Niektóre z nich posiadają profesjonalny filtr ingresu. Znakomity koszt inwestycji sprawia, że moduły te są bardzo popularne i zapewniają abonentom świetną moc sygnału w domowych odbiornikach telewizyjnych. Dużym plusem jest również niski poziom mocy ok. <8W.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

You May Also Like