Działanie wzmacniacza kanałowego

22 października 2022

Chcesz zamówić wzmacniacz kanałowy? Kliknij tutaj.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do odbioru sygnału telewizji naziemnej. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczą rolą jaką pełni jest zwiększanie mocy sygnału. Przekonajmy się w jaki sposób działa to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

W hurtowniach uzyskamy wiele urządzeń, których rolą jest zwiększenie sygnału i odbiór pasm telewizji naziemnej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Zakładane są w rejonach, na których praktycznie nie ma sygnału. Sprawdzają się np. w miejscowościach górskich, tunelach, jak również w gęsto uzbrojonych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodową transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich obudowa powoduje, że mogą być zlokalizowane na zewnątrz budynków – nie straszny im śnieg i deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – współpracuje z antenami DIGIT-3DT

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy ma kilka odrębnych wejść – np. UHF lub UHF + LTE. Moduły mogą mieć zastosowaną technologię redukującą nieprawidłowości wytwarzane przez sygnały internetu mobilnego. Zależnie od modelu ma także 3 lub 4 specjalistyczne filtry UHF – kompatybilne z kanałami k.21-k.69. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują na przykład z antenami z wbudowanym przedwzmacniaczem. Urządzenia te wyposażono w zewnętrzne zasilanie, a także diody LED.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

You May Also Like