Zdrowie w szklance – sok z kiszonych buraków i kapusty

28 października 2023

Jeśli chcesz zamówić sok z kapusty, koniecznie sprawdź superbutelki.pl.

Artykuły fermentowane po okresie zapomnienia ponownie powróciły na nasze stoły. Do kapusty i ogórków dołączają również nowe, dotychczas mniej znane owoce oraz warzywa. Pisząc o leczniczych atutach żywności poddanej fermentacji nie można zapomnieć również o napojach takich jak kefir, kwas chlebowy albo różnego rodzaju zakwasy i soki z kiszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie zasługują na uwagę – pomagają w prosty i szybki sposób dostarczyć naszemu organizmowi witaminy konieczne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – co w nich znajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie mnóstwo związków wpływających dobroczynnie na nasze samopoczucie. Głównym elementem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z buraków, kapusty czy pozostałych kiszonek to również skarbnica witamin. Warta uwagi jest w szczególności duża zawartość witaminy C – zaledwie 150 ml tych soków ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek należy też pić ze względu na zawartość witamin z grupy B, witaminy K i P oraz duże stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonej kapusty – czemu należy go spożywać?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu obecności bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie wpływa na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Na dodatek nagromadzenie witamin polepsza funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy depresji, szkorbutu i cukrzycy, jak również pomagają walczyć z wyczerpaniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny oprócz tego sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo wrzody żołądka czy niestrawność. Stanowią one też ochronę podczas leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

You May Also Like