Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

15 listopada 2022

Tutaj zobaczysz realizacje z zastosowaniem shuttersów w sypialni.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się na ogół z aranżacją pomieszczeń w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten moduł osłony okna można zastosować także w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż popularniejsze aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne wykorzystanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy wyraźnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu pięknie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bowiem to w salonie podejmuje się gości oraz przebywa się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny trzeba zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale również przytulne. Opcja ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co pozwala np. na kompletne jego przyciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć film, lub jego lekkie ściemnienie, gdy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Możliwość kontroli przenikania światła do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak także z innego powodu – dzięki nim da się skutecznie regulować temperaturę sypialni, która w dużej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w trakcie zimy przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Na dodatek takie okiennice lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu aniżeli w plisach zasłon, a ich czyszczenie jest niezmiernie proste i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale sprawdzą się również w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

You May Also Like