Zamki do drzwi wewnętrzne i zamki do drzwi wejściowych – różnice

15 października 2018

O tym, że o ochronę mieszkania powinniśmy dbać wszystkimi możliwymi metodami, nikogo nie musimy przekonywać. Jednym z najważniejszych dla ochrony mienia przed włamywaczami jest zamek drzwiowy, który powinien być na tyle niezawodny by uniemożliwić lub maksymalnie utrudnić nieproszonym gościom wejście do naszego domu. By ten spełnił swoją powinność, musi być wykonany z materiałów najwyższej jakości i mieć właściwą konstrukcję. Jak więc wybrać zamek do drzwi zewnętrznych, a jak do tych założonych wewnątrz domu?

O zamkach do drzwi zewnętrznych

Ze względu na bezpieczeństwo w drzwiach wejściowych należy zamontować dwa zamki. Do drzwi zewnętrznych stosuje się głównie zamki wpuszczane, gwarantujące doskonałą ochronę jednocześnie zachowując walory wizualne drzwi. Poza tym na drzwiach wejściowych powinien znaleźć się dodatkowy zamek pomocniczy – może to być zarówno kolejny zamek wpuszczany, jak i model montowany na skrzydle. W trosce o swoją wygodę, możemy także użyć wkładek bębenkowych obsługiwanych kluczem master key, który otwiera kilka zamków.

Zamki drzwiowe wewnętrzne

Mniejsze wymagania powinniśmy natomiast mieć w stosunku do zamków do drzwi wewnętrznych (chodzi tu zarówno o zamki do szafek, jak i zamki do drzwi łazienkowych czy do sypialni). Główne zadanie tego typu zamków do drzwi to zapobieganie przypadkowemu otwarciu i zapewnienie prywatności. Przy ich wyborze warto więc kierować się w pierwszej kolejności ich funkcjonalnością , wyglądem (powinien być dopasowany do wystroju wnętrza) i prostotą konstrukcji, co umożliwi wykonanie ewentualnych napraw we własnym zakresie.

You May Also Like