Walcz z pyłkami i wirusami w domu – o oczyszczaczach powietrza

5 listopada 2020

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze zagościła już w świadomości statystycznego obywatela naszego kraju i coraz rzadziej jest marginalizowana. Polacy dostrzegli, że jakość powietrza, które na co dzień wdychamy, ma znaczny wpływ na nasze zdrowie. Jednak dopóki nie zostaną wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy jest zmuszony sam zadbać o swoje samopoczucie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka w naszych sklepach

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko obecności wysokiego stężenia PM2,5 oraz PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób układu oddychania podatni są najczęściej mieszkańcy dużych miejscowości lub okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery pokaźne ilości owych pyłów. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu zminimalizować szkodliwy wpływ pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych cenionych producentów, jak m.in. AirFree, GREE czy Meaco, od lat obecne są w ofercie polskich sklepów, toteż nie jest to obecnie nowość na rodzimym rynku. Co interesujące, poza wyłapywaniem z powietrza cząsteczek pyłu, nierzadko posiadają one także inne przydatne funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły oraz zarazki

Oczyszczacze powietrza występują w wielu rozmiarach, wobec tego łatwo dostaniemy sprzęt odpowiednie do określonej objętości mieszkania. Są to urządzenia stosunkowo nieduże, więc swobodnie można przesunąć je pomiędzy pokojami. Nie licząc odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one też drobnoustroje oraz grzyby, które mogą wywoływać liczne reakcje alergiczne czy też choroby, a także szkodliwy formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza w domu rześką atmosferę, a równocześnie gwarantuje lepszy sen. Część urządzeń posiada również sensory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Nabycie oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim alergikom.

You May Also Like