W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

26 września 2018

W najupalniejsze miesiące w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed wyjściem z mieszkania zasłoń okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz rozkoszuj się chłodnym, nienagrzanym wnętrzem, doskonałym do relaksu. Ten typ rolety w 100% nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Plusy rolety podgumowanej

Główną zaletą rolet podgumowanych jest to, że powodują one całkowite zaciemnienie wnętrza. Gruba guma na rolecie nie dopuszcza promieni słonecznych do pokoju, co powoduje, że wnętrze się nie ogrzewa. Najczęściej w sezonie letnim zachowanie w pokojach właściwej temperatury jest trudne. Jeżeli nie masz klimatyzacji, to kup taki model rolety. Rolety podgumowane często są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale również do mocno nasłonecznionych pomieszczeń. Brak przeciwwskazań, by były dekoracją Twojego salonu lub sypialni.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Rolety podgumowane najczęściej występują w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeżeli musisz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego albo silnie przeszklonego pomieszczenia, to ten typ sprawdzi się idealnie. Również pokoje, w których szukasz prywatności lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak salon, sypialna oraz gabinet, to świetne pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do innych elementów wnętrza lub zdecyduj się na model w w pełni kontrastujący z nimi. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem pomieszczenia, jednak wiele zależy od Twojej kreatywności i pomysłu na ich wykorzystanie.

You May Also Like