Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

6 czerwca 2019

Potrzebujesz mopów profesjonalnych? Kliknij tutaj

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – niezbędne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub sporą powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Profesjonalne mopy do podłóg – po czym rozpoznać te najlepsze?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza dwa czynniki – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o dużej powierzchni – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto też mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów do podłóg

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Niemal jednakowo istotne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie ułatwia i skraca czas czyszczenia podłóg. W trakcie czyszczenia ogromnych powierzchni warto wybrać zestaw wiadro plus mop.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like