Środki do konserwacji drewna – rodzaje i zastosowanie

7 sierpnia 2019

Jeśli chcesz nabyć impregnaty do drewna na zewnątrz, zobacz tu

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno do mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się ochronić nimi drewniane meble?

Wykorzystanie środków do pielęgnacji drewna

Drewno jest materiałem, który nadaje pomieszczeniu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec popularnie używany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady). Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna chronią surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienagannym stanie przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową, a także wiele innych elementów. Natomiast preparaty wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im olśniewający blask, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż podłoga jest w wyższym stopniu wytrzymała na zniszczenia i zużycie. Należy jednakże pamiętać, że drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte środkami na bazie wosków i olejów.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like