Środek do usuwania farby – remedium na graffiti

17 lutego 2019

Środek do usuwania farby kupisz na http://bit.ly/2Lzb0C3

W ostatnim czasie problem pojawiania się malunków na murach i elewacjach budynków znacznie się nasilił. Na ogół mają one formę napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, oprócz tego zazwyczaj hasła te zawierają treści rasistowskie bądź obcesowe. Nic zatem dziwnego, iż właściciele lub zarządcy budynków robią wszystko, żeby pozbyć się ich z elewacji. W tym celu najczęściej postanawiają powtórnie pomalować ścianę – to jednakże pochłania sporo czasu i jest całkiem kosztowne. Alternatywą dla przemalowania może być wykorzystanie środka do usuwania farby.

Działanie preparatu do usuwania farby olejnej?

Działanie tychże preparatów bazuje na czynnikach aktywnych, które rozpuszczają komponenty popularnych farb – w szczególności różnego typu żywice. Ich specyficzna kompozycja powoduje, że preparaty tego typu pozwalają na czyszczenie także mocno porowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników (np. toluenu), które są niebezpieczne dla ludzi i środowiska. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na ścianę budynku – w tym celu trzeba użyć dużego pędzla lub wałka. Po godzinie środek trzeba zmyć myjką ciśnieniową bądź spłukać wodą.

Dla kogo środki do mycia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji winny znajdować się pod ręką wszelkich ekip sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to przede wszystkim fasady nieogrodzonych budynków są narażone na akty wandalizmu. Małe opakowanie preparatu okaże się przydatny też posiadaczom sklepów, firm czy domów jednorodzinnych. Nabycie środka do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian na nowo znaczna oszczędność – zarówno jeśli idzie o koszty kupna farby, jak i czas niezbędny do wykonania tej pracy.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like