Sklep internetowy z roletami – rzymskie, dzień i noc, zaciemniające

11 grudnia 2018

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz także pozwala to regulować ilość promieni słonecznych docierających do pomieszczeń. Najczęściej do zasłaniania okien korzystamy z zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych lub ściennych. W wielu z nich zakupimy również wszystkie niezbędne dodatki, czyli rozety, wsporniki sufitowe i ścienne, karnisze metalowe czy kółka z żabkami. W jednym miejscu jesteśmy w stanie dobrać pełen zestaw konieczny do założenia rolet. Natomiast to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na takich roletach dość łatwo osiadają drobinki kurzu, ponieważ wykonywane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania służą rolety dzień-noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w biurze, salonie, pokoju dziecięcym, a nawet w łazience. Te rolety mają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ważne, regulacja ma miejsce bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wyprodukowane są z tworzywa nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – jakich błędów się wystrzegać

Okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, by właściwie obliczyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą mało estetyczne. Jeśli więc nie mamy doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc fachowca.

You May Also Like