Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

28 marca 2019

Dowiedz się, gdzie zamówić środki do dezynfekcji powierzchni

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Jak działają i gdzie są stosowane? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – zawartość i działanie

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników mogących mieć negatywne działanie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków odkażających najczęściej znajdziemy nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, a także mnóstwo innych komponentów. Do często stosowanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, żele, płyny w sprayu oraz oleje (np. do narzędzi chirurgicznych).

Zastosowanie środków antyseptycznych

Środki odkażające używane są zawsze tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują też zastosowanie przy myciu blenderów, sztućców, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

You May Also Like