Producenci klinkieru – poznaj wiodące firmy

21 września 2018

Klinkierjest popularnym materiałem stosowanym na elewacjach i innych powierzchniach zewnętrznych budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo technologia produkcji cegły klinkierowej sprawia, że równie dobrze radzi sobie z ekstremalnymi temperaturami, co wilgocią lub uszkodzeniami mechanicznymi. Planując wykorzystanie tego materiału w swoim domu warto jednak poznać istotnych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ofercie tych przedsiębiorstw.

Producenci klinkieru – Roben, Wienerberger, CRH

Liderem na światowych rynkach w produkcji klinkierów jest belgijska firma Roben. Cegła klinkierowa Roben na budowach całego świata jest obecna od 160 lat. Cegła Roben jest ceniona ze względu na wytrzymałość oraz różnorodność. Inna znana firma produkująca klinkier, Wienerberger powstała w Austrii na początku XIX wieku, zaś na polskim rynku funkcjonuje od 1995. Cegła klinkierowa Wienerberger w budownictwie jest znana dzięki innowacyjności rozwiązań użytych w jej produkcji. CRH – kolejny producent klinkieru, to znana firma z Irlandii. W gronie najważniejszych producentów klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest w sprzedaży od prawie 50 lat.

Rodzaje klinkieru

W ofercie producentów klinkieru znajdziemy najróżniejsze modele – dzięki temu bez trudu dopasujemy modele odpowiednie do naszej wizji. W sklepach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków, jak i maszynowy, który dzięki równej powierzchni doskonale sprawdzi się w nowoczesnych projektach.

You May Also Like