Poznaj propozycje zamienników kapsułek do ekspresu Dolce Gusto

25 marca 2023

Ekspresy oparte na systemie Dolce Gusto na dobre wtopiły się już w pejzaż polskich kuchni. Urzekła nas nie tylko ich ciekawa, nowoczesna linia, ale przede wszystkim to, iż dają nieograniczony dostęp do aromatycznych gatunków kawy. Konesery tego napoju z czasem zrozumieli, iż nie muszą się ograniczać tylko do propozycji jednego producenta, więc na rynku błyskawicznie powstał powstał popyt na kapsułek Dolce Gusto. Odpowiedziało na niego kilka firm, które zaczęły stopniowo podbijać serca amatorów kawy.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek do ekspresu Nescafe Dolce Gusto?

Producenci wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Dolce Gusto pochodzą z przeróżnych europejskich krajów, w tym też z Polski. W rzeczy samej, gdy myślimy o smakowitej kawie od razu przed oczami mamy śródziemnomorską kawiarnię, w której serwowane jest aromatyczne espresso. Nie dziwi zatem, iż największy wybór kapsułek pasujących do Dolce Gusto posiada firma Italian Coffee, oferująca kawy będące mieszanką arabiki i robusty, jak również kawy skomponowane wyłącznie ze szlachetnej arabiki. W jej ofercie znajdziemy espresso Vigoroso i Cortado z kremową pianką, mocną i wyrazistą Ristretto, delikatną i łagodną Cremosę oraz pochodzące z ekologicznych plantacji Arabica Bio. Italian Coffee przygotował także własne cappuccino (Capucci), gorzką ale delikatną kawę o aromacie włoskiego likieru Amaretto (Amaret), kombinację kawy i czekolady (Mokacci) oraz czekoladę na gorąco (Chocolat). Drudzy europejscy producenci kapsułek w tym systemie to między innymi portugalska firma Torrie, który produkuje smakowitą czekoladę na gorąco oraz hiszpańska Mushu Coffee. Ta ostatnia nie licząc czekolady, produkuje też aromatyczną czarną kawę Intenso o głębokim smaku, jak również dwie jej dwa jej rodzaje z domieszką mleka – Con Leche, z którego można przygotować napój o pojemności 120 ml, i Cortado – kawę o pojemności 40 ml.

Ile kosztują zamienniki kapsułek Dolce Gusto?

Kapsułki pasujące do Nescafe Dolce Gusto sprzedawane są w sklepach w niewielkich opakowaniach, zawierających 10 lub 16 porcji. Ich koszt w sklepach online jest na ogół o kilkanaście procent mniejszy, co pozwala cieszyć się wysokiej jakości napojem już za niewiele ponad 1zł. Kapsułki pasują do większości dostępnych na polskim rynku ekspresów działających na systemie Nescafe Dolce Gusto. Jeżeli jednak mamy wątpliwości, czy na pewno ich użycie nie wpłynie negatywnie na nasze urządzenie, spytajmy o to sprzedawcę albo poszukajmy na stronie sklepu spisu ekspresów zgodnych z wybranymi przez nas kapsułkami z kawą.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

You May Also Like