Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

26 października 2023

Potrzebujesz shuttersów? Wejdź na skyshutters.pl.

Urządzając pomieszczenia, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Przeważnie decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy firanki i zasłony, które czasami łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowość w europejskich domach

Nadrzędną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, a więc można łatwo je ułożyć pod przeróżnymi kątami, zależnie od zachcianek lokatorów. Producenci wykonują je z listw drewnianych, z płyt MDF, a także PCV. Shuttersy montuje się przede wszystkim na oknach, aczkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie widuje się jeszcze okazjonalnie, ale każdy z nas z pewnością widział je w telewizji lub w kinie, gdyż tego typu okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w RPA i w Australii.

Shuttersy nadają pomieszczeniom niesłychanie atrakcyjny wygląd

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters pięknie się prezentują, mają one również praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie regulować wykorzystanie padającego światła: w upalne miesiące uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać utracie ciepła. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom bardzo atrakcyjny wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość posesji. Warto też zaakcentować, iż ustawienie lameli shuttersów jest regulowane bez pomocy łańcuszków, co właściciele psotliwych psów i kotów czy rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się sterczące sznurki, uznają zapewne za dużą zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

You May Also Like