Obuwie sportowe zmniejszają prawdopodobieństwo kontuzji

10 maja 2021

Szukasz obuwia sportowego? Zobacz tu.

Regularne bieganie, ćwiczenia na siłowni czy udział w grach drużynowych wymagają, aby należycie zadbać o stopy. Tych czynności nie można przez długi okres podejmować się w normalnych butach, skutkiem tego tak istotne jest wyposażenie się w obuwie sportowe.

Buty sportowe – nie tylko fajny wygląd

Większość z nas łączy buty sportowe przeważnie z atrakcyjną estetyką i wygodą ich noszenia. Nie spostrzegamy ich szczególnych właściwości, lecz podświadomie odczuwamy, że stopy czują się w takich butach najlepiej. Właśnie dlatego obuwie sportowe notorycznie ubieramy też w czasie pracy, w szczególności, jeśli wykonujemy fach, w którym długo chodzi się albo stoi – widzimy je na nogach pedagogów, lekarzy czy pracowników magazynów. Tymczasem w przypadku sportowców zakładanie obuwia zaprojektowanego do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko osiągać lepsze rezultaty, ale również zabezpieczyć się przed możliwymi kontuzjami. Podeszwy obuwia do tenisa są przystosowane do ślizgania się po gliniastej i trawiastej powierzchni kortów, wysokie buty koszykarskie chronią kostkę oraz goleń graczy od prawdopodobnych urazów w czasie skoków, korki piłkarskie gwarantują graczom przyczepność i pozwalają na momentalną zmianę kierunku biegu zarówno na trawie, jak i sztucznej pokrywie stadionu, tak samo jak obuwie halowe ułatwia poruszanie się po drewnianym parkiecie. Buty sportowe są więc inwestycją w lepsze wyniki sportowe, ale i w zdrowie.

Nie zastępuj butów sportowych prostymi tenisówkami!

Jeśli dla danej dziedziny sportowej zaprojektowano dedykowane buty, nie należy zastępować ich prostymi trampkami. Nawet tak łatwa czynność jak jogging w niewłaściwym obuwiu z marketu może prowadzić do poważnych następstw zdrowotnych. Nie powinno się też oszczędzać na butach sportowych – na jego wyższy koszt mają wpływ lata poświęcone przez producentów na studia nad mechaniką danego sportu oraz opracowanie technologii produkcji takiego obuwia. Butynoszące wyraźne znamiona zużycia albo uszkodzone, zalecamy jak najszybciej wymienić na nowe, bowiem z pewnością nie spełnią one już swoich funkcji, co również może spowodować kontuzje w trakcie treningów.

RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

You May Also Like