Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

15 czerwca 2022

Sprawdź, gdzie zamówić lampy solne.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z różnych wypraw po Europie, a czasem nabywamy tak po prostu, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest wnętrze. Sporadycznie jednak są to rzeczy funkcjonalne – najczęściej służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są sprzedawane w kilku odcieniach

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większego problemu dobierzemy je do wystroju wnętrza, gdyż kupimy je w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, dlatego że nie ma kamieni o identycznych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie naruszoną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się produkowaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, przykładowo piramidy lub sześcianu.

Lampy solne – dzięki nim łatwiej się wyciszysz

Mnóstwo ludzi sądzi, że lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania jonów ujemnych, które równoważą te wytwarzane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi osobom cierpiącym na na astmę czy alergię. Blask, jaki dają te lampy, jest kojący i przyjemny, zatem poleca się kupienie ich jednostkom cierpiącym na bezsenność albo stres, gdyż dzięki nim można szybciej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniczki na drobiazgi i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w aranżacji mieszkań oraz gastronomii.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

You May Also Like