Naturalne maski do włosów – skład i działanie

8 września 2019

Maski nawilżające do włosów zamówisz na houseofbeauty.com.pl

Nasze włosy wystawione są na działanie wielu destruktywnych czynników. Na ich stan źle wpływają między innymi częste zjawiska atmosferyczne – słońce, ekstremalne temperatury czy też silny wiatr. Jednakowo niebezpieczna jest stylizacja za pomocą prostownicy lub suszarki, koloryzacja, zasypianie z mokrymi włosami lub korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków. To powoduje, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. O ile zniszczenia nie są znaczne, możemy w tym celu użyć odżywki. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Naturalne maski do włosów a odżywki – co je różni

Naturalne maski do włosów powodują bardziej intensywną regenerację niż typowe odżywki. Lepiej też zabezpieczają włosy. Specjaliści często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, dzięki którym możliwe jest odbudowanie nawet bardzo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem nakładania – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. Aby przeniknęły w głąb komórek skóry oraz włosów, powinno się je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najlepiej używać ich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej substancji wpływających na poprawę kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, poszczególne komponenty mogą być dobrane tak, aby ochraniać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak wszelkiego typu olejki, silikony, jak również keratyna. Naturalne maski do włosów zawierają ponadto wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

You May Also Like