Na gaz czy na prąd? Jaki grill ogrodowy kupić?

29 czerwca 2020

Grill z rodziną to najlepszy w Polsce sposób spędzania wolnego czasu. To w szczególności rewelacyjna okazja do spotkania się z bliskimi, skosztowania spieczonej karkówki oraz innych potraw. Przyjrzymy się więc, który grill ogrodowy najlepiej nadaje się do przyrządzania wyśmienitych specjałów.

Wybierz najlepszy grill ogrodowy

Najważniejszy podział grilli ogrodowych to modele stacjonarne oraz na kółkach. Szczególnie urządzenie ruchome cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród Polaków, gdyż wspaniale sprawdza się w przypadku niedużej działki. Wśród przenośnych grilli ogrodowych mamy modele zarówno elektryczne, na gaz, jak i węglowe. Ogrodowe grille stalowe są z całą pewnością najczęściej wybieranymi w w autoryzowanych salonach i w sklepach. Zrobione z wytrzymałej blachy, posiadają wiele rodzajów rusztów – dostępne są zazwyczaj w atrakcyjnych cenach. Mięso opieka się na nich błyskawicznie, a cały proces możemy sprawdzać dzięki wygodnemu termometrowi. Miłośnicy grillowania uwielbiają grille węglowe, ponieważ nadają daniom jedyny w swoim rodzaju smak, niemniej jednak ich obsługa wymaga od kucharza wprawy, żeby przygotowane na nich mięsa i warzywa nie były nadto spalone, a co za tym idzie, by były zdrowsze.

Szybkie czyszczenie – ogrodowy grill gazowy

Ogromnym wzięciem cieszą się także grille zasilane gazem, które są zdecydowanie łatwiejsze w użytkowaniu. Do takiego grilla nie trzeba dokładać węgla i doglądać żaru. Wszystko, co musimy zrobić, to rozłożyć karkówkę na ruszcie, a następnie włączyć urządzenie. Zaletą sprzętu na gaz jest niezaprzeczalnie to, że prościej można go wyczyścić, bo w trakcie przyrządzania dań nie wytwarza się popiół. Identyczną cechę ma grill elektryczny, który do wydajnej pracy potrzebuje tylko przyłączenia go do prądu. Niezależnie od tego jaki sprzęt pragniemy nabyć, warto zamawiać go w autoryzowanym sklepie, w którym poza najwyższej klasy grillami, otrzymamy też kompleksowe doradztwo ze strony obsługi.

You May Also Like