Maseczka ochronna na twarz – nie tylko dla służby zdrowia

15 maja 2020

Znajdź maskę na twarz

Do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się tylko ze służbą medyczną czy też turystami z Azji zwiedzającymi Polskę. W ostatnich tygodniach z uwagi na szerzące się często groźne choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, maseczki jednorazowe oraz te, których można używać kilkukrotnie, są coraz częściej noszone przez Polaków.

Do czego używana jest maseczka ochronna na twarz?

Maseczki ochronne osłaniają nos oraz usta, dzięki czemu zagrożenie przedostania się bakterii i wirusów do systemu przez śluzówkę jest ograniczone. Niektóre maski zaopatrzone są w transparentną przyłbicę z tworzywa sztucznego, która całkowicie chroni twarz, a zwłaszcza oczy, przez które również może dochodzić do zakażenia. Maski na twarz powinny być noszone przez pracowników lecznic, lekarzy czy ratowników, którzy są na co dzień narażeni na bezpośrednią, długotrwałą styczność z osobami zarażonymi. Zdrowym osobom takie maski przydadzą się do zabezpieczenia przed niebezpiecznymi zarazkami w czasie korzystania z transportu publicznego czy codziennych zakupów. W okresie zagrożenia „złapaniem” bardzo groźnego koronawirusa COVID-19 stało się to bez wątpienia przymusem.

Jaką maskę ochronną wybrać do powszedniego używania?

Maseczki powinny być komfortowe i gwarantować swobodne oddychanie. Maseczka musi mieć styczność z twarzą jedynie nie drażniącą powłoką tkaniny, np. bawełny. Poleca się nabywać maseczki na twarz, które zostały wyjałowione przed zapakowaniem i które wykonano z certyfikowanych materiałów filtracyjnych wykorzystywanych w branży medycznej. Niektóre maski można wykorzystywać wiele razy, oczywiście pod warunkiem zachowania zaleceń zawartych w załączonej do opakowania instrukcji.

Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

You May Also Like