Listwy podłogowe – jakie wybrać?

24 grudnia 2019

Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w listwy drewniane

Z pozoru są mało ważnym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów oraz ochraniają najniższą część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, aby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i wspaniale koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

You May Also Like